Pelmeňárna

Pelmeňárna nabízí pelmeně a vareniky, těstovinové taštičky s rozmanitými chutnými náplněmi (různé druhy masa, bramborová kaše s cibulkou, losos, houby, tvaroh s meruňkami, višeň). Naše produkty jsou vyrobené v Česku, pouze z přírodních surovin, neobsahují žádné konzervační látky a barviva. Do náplně nejsou přidané žádné fosfáty, dochucovadla či jakoukoli chemii, do masové složky není přidáno jinde jinak populární sojové maso. Maso je z kvalitních chovů od poctivých českých dodavatelů a farem, mouka do těsta z českých mlýnů.

Jsme velcí příznivci pelmení, a proto jsme si založili malé rodinné bistro v samém srdci Prahy. Pelmeňárna funguje od začátku listopadu 2016 a taky několikrát jsme zúčastnili farmářské trhy a street food festivaly.

Mluvíme-li o pelmeních, je třeba zdůraznit jejich mezinárodní charakter. V Číně připravovali dim-sumy už od dob, kdy Evropu křižovaly kočovné kmeny. Tradice japonských taštiček gyōza vychází z dávných staletí a v bohaté gruzínské kuchyni si právem vysloužily své výsadní postavení khinkali. Uzbecké manty, polské pirohy, italské ravioly, ukrajinské vareniky – to vše jsou v podstatě pelmeně, které se od sebe liší jen tvarem, velikostí či náplní.

Rádi vám nabídneme pelmeňě a vareniky se zakysanou smetanou a širokým výběrem omáček!

pelmenarna-03
pelmenarna-06
pelmenarna-01
pelmenarna-02
pelmenarna-07
pelmenarna-04
pelmenarna-05

Pelmeňárna