banh-mi-ba

Můj děda procestoval celý Vietnam. Živilo ho ochutnávání jídla. Věděl totiž přesně, jak má co chutnat. A já si o tom hrozně rád nechal vyprávět. Už od malička jsem totiž tušil, že půjdu v jeho šlépějích. Že se jednou budu věnovat cestování a gastronomii.

Ani potom, co jsem se přestěhoval do České republiky, se na mém snu nic nezměnilo. Právě naopak, měl stále reálnější kontury. Navštívil jsem mnoho evropských i vzdálenějších zemí a sbíral inspiraci. K srdci mi přirostl Berlín, jeho atmosféra, otevřenost a hlavně svěží, moderní restaurace a kavárny.

Už od začátku bylo jasné, že se nikdo z nás nezastaví v půli cesty. Cíl byl jasný, dovést bagetu banh-mi k dokonalosti. Tak jsme zkoušeli, ochutnávali, dohadovali se a měnili. Trvalo to měsíc, než jsme byli všichni konečně spokojeni. Výsledek můžete posoudit sami. Najdete ho na našem menu.

Proto jsme se s bratrem rozhodli, že v Praze otevřeme podobný podnik. Podnik v berlínském kosmopolitním duchu, který je zároveň věrný tradicím vietnamské gastronomie. Na pomoc jsme si z Vietnamu povolali maminku, která nám pomohla vybrat a zdokonalit nejlákavější rodinné recepty. Ty jsme pak spojili s moderním konceptem vietnamských bageterií, které patří například v Kalifornii k hitům pouličního občerstvení.

Banh—mi—ba je koncept moderní vietnamské kuchyně. Jde o koncept, kde snoubí recepty s příběhem a netradičním interiérem vietnamských bister. Podstata banh—mi—ba tkví, v používání čerstvých bylinek a zeleniny, kvalitního masa a zásadního nepoužívání glutamátu.

Slovo banh znamená ve vietnamském jazyce chléb či bageta, a právě bagety jsou dědictvím francouzské Indočíny. Díky zakladatelům banh—mi—ba, si můžete pochutnat na pestré škále křupavých baget plněných grilovaným masem či tofu.

Vietnamci jsou velkými milovníci jídla. Vietnamské jídlo je pravou ukázkou lásky k jídlu. V banh—mi—ba si kromě baget, které tvoří největší část nabízeného jídla, pochutnáte i na tolik oblíbené pho, jarních závitcích, které jsou podávané se speciální arašídovou omáčkou, či na bun bo nam bo a bun cha.

Všechny nabízené pokrmy banh—mi—ba patří mezi tzv. „vietnamese steet food“. Je o pouliční jídla na kterých si můžete pochutnat, pokud budete ve Vietnamu.

banh-mi-ba-008
banh-mi-ba-009
banh-mi-ba-004
banh-mi-ba-011
banh-mi-ba-005
banh-mi-ba-013
banh-mi-ba-002
banh-mi-ba-014
banh-mi-ba-012
banh-mi-ba-001
banh-mi-ba-015
banh-mi-ba-017
banh-mi-ba-010
banh-mi-ba-016
banh-mi-ba-007
banh-mi-ba-003
banh-mi-ba-006

banh–mi–ba s.r.o.